ישראל

מדריך ישראל הוא כמובן הפחות מושלם מבין המדריכים. הוא אוסף של דברים שנכתבו, מסלולים ורעיונות שאפשר לעשות כאן. הוא יתמלא עם הזמן והדוגמא למה שהוא יהיה יום אחד הוא מדריך יפו
האם ים המלח ייבחר לפלא עולם? ראיון מחדשות 2


ישראל
הר ברניקי
ישראל
הר כרכוםמישור הבולבוסים מישור צין


בית הכרם

מדריכים - ישראלבית השומר של כרם שיזף נבנה לתוך המצוק ומשקיף על כרם שיזף באפיק העליון של נחל צין.
בית בודד שצופה אל הכרם עם בריכה קטנה והרבה שקט. הכי שווה.

כתבת וידיאו של איתי ורד יומן ערוץ 1
 

ירושלים

מדריכים - ישראל

ירושלים היא חוצלארץ. על שפת המדבר. כל מה שהיא מדינת ישראל. התערובת. הטעם. הסיכסוך והיופי. טיול קטן ושווה
 

ארץ בראשית - מעבדת לערבה

מדריכים - ישראל


זה טיול גדול ושווה. אחד השווים שיש. מהעיר הנבטית של עבדת דרך מעיינות מזרח הנגב - מעיין ליום - עד לערבה. ארבעה עד חמישה ימים של הליכה עם תרמיל על הגב, בלי דרכים, בלי יישובים, עם מעיין ליום וכל הציוד על הגב. טרק.

   

טיול לקיסריה

מדריכים - ישראל


קיסריה אמנם נקראת על שם מיטיבו ופטרונו של המלך הורדוס, הקיסר הרומאי אוגוסטוס, אבל מי שעקבותיו ניכרים כאן בכל פינה הוא דווקא הורדוס הגדול עצמו. מלך גאון, מפונק ורודף תענוגות, שניחן בתפיסת מרחב וחוש ליופי, ומגלם את השילוב הנדיר שבין רומא ויהודה, שכמותו לא התקיים לפניו והתפרק זמן לא רב אחרי מותו.
הורדוס השכיל לרתום לטובת הקמת העיר החדשה את עצמת האימפריה יחד עם אסטרטגיה וגיאופוליטיקה, וליצור את אחת הערים המרשימות ביותר על חוף הים הישראלי.
הורדוס בחר עיר קטנה, שיסודותיה פניקים והלניסטים, סטרטנוס פירגוס (מגדל סטרטון או שרשון, לפי מקורות יהודיים), ששכנה בין העיר הצלבנית ובין חוף אמת המים שמצפון לחומת העיר, ועליה החל בשנת 22 לפני הספירה להקים את עירו.

 

 

מנחל משמר לנמל ערוגות

מדריכים - ישראל

מסלול עם הרבה אפשרויות. הוא טוב למשפחות וטוב למטיבי לכת, ואפשר להתחיל אותו מהערוגות, או מהמשמר, וללכת אותו בארבע שעות, ובשמונה תשע, או אפילו ביומים.

   

עמוד 1 מתוך 5