ישראל

מדריך ישראל הוא כמובן הפחות מושלם מבין המדריכים. הוא אוסף של דברים שנכתבו, מסלולים ורעיונות שאפשר לעשות כאן. הוא יתמלא עם הזמן והדוגמא למה שהוא יהיה יום אחד הוא מדריך יפו
האם ים המלח ייבחר לפלא עולם? ראיון מחדשות 2


ישראל
הר ברניקי
ישראל
הר כרכוםמישור הבולבוסים מישור צין


הארבל

מדריכים - ישראל

זה אחד המסלולים המוצלחים שיש כשכף לעשות אותו בעיקר בין אוקטובר למאי אם כי אפשר בכל עונה. הזמן הטוב הוא מהצהריים ועד הערב עם דגש על אחר הצהריים.
 

גלגלים לאלוהים. כל נדרי. יום כיפור בתרבות ישראל

מדריכים - ישראל


זה יומן של הערים העתיקות ושל כל מי שגר בסמוך לעיר עתיקה. ערים שמטבען הן ערי הליכה. צפת ועכו וחיפה תחתית ובאר שבע הטורקית והשכונות הישנות של טבריה שהכינרת מלקקת את רגליהן ויפו וירושלים העתיקה. כך פחות או יותר חיינו לפני מאה שנים. זה היום לעצור רגע אחד ולחזור אחורה בזמן. כי אולי יש משהו נעים בקצב הישן של הדברים.
 

מסור בערבה

מדריכים - ישראל

ואולי לא מפליא לגלות כי מי ששמר על בית הספר בתקופה הגרועה ביותר של החברה להגנת הטבע, כשעדת טכנוקראטים ופקידי שילטון ניסו לחסל בשנות השמונים של המאה העשרים את החברה ואת המערך המפואר של בתי הספר שדה שלה, (והצליחו לרוב, כמו שחוסלו הרבה דברים מצויינים בשם עיקרון ההפרטה הקדוש והניפלא), הוא פרופסור אמוץ זהבי, שהוא לא רק אחד ממייסדיה של החברה להגנת הטבע ורשות שמורות הטבע, אלא גם אחד מגדולי הזואולוגים שיש בכלל.
   

להרגיש אפס. חרמון

מדריכים - ישראל


hermon__israel_-20

כי שלג, כשאתה צולל לתוכו, יש לו טמפרטורה אחת והיא אף פעם לא פחות מאפס. גם לא יותר. זה המקום להרגיש אפס ולדעת שזה האיזון המושלם.

 

בית שאן-סקיתופוליס וג'רש-עיר אלף העמודים

מדריכים - ישראל

הוא חפן את ערמת המטבעות שעמד להפקיד בידיה וזינק מתוך המקדש שעמודיו התנדנדו. הוא הספיק לצאת ולפנות במורד רחוב הבזלת המוביל לתאטרון כשהתמוטטו העמודים. חלקו המרכזי של העמוד נוחת על גבו, הורג אותו במקום, כף ידו קמוצה בעווית אחרונה על הכסף שלא יוכל לשמש אותו במקום הבא אליו יגיע
   

עמוד 2 מתוך 5