טורים אישיים

שאח

עיתונות - טורים אישיים


שאח הוא (כניראה)  המצאה הודית שהגיע למערב דרך פרס. בערך כמו החיזבאללה אלינו. יש האומרים שאומן מנצח כי הוא לא עושה טעויות. רב אומן הוא מי שמסוגל ליצפות שלושה מהלכים קדימה. בואו ננסה להיות רק אומנים.
   

ביקורת התבונה הטהורה - גוגל, אולמרט, פרץ ונסאראללה

עיתונות - טורים אישיים

המלחמה הפתיעה אותנו. שוב לא היינו מוכנים. השלום הרדים אותנו. חוסר המידע המודיעיני. הפחד להיסתבך במשהו שכל כך היה לנו קשה לצאת ממנו. תקופת השלום הארוכה גרמה לנו למנות אלוף פיקוד צפון בינוני, רמטכ"ל לא מתאים, מפקד עוצבה חסר דמיון ולהמשיך להזניח את קו המוצבים חסר הגיבוי, את התירגולות.
   

המרד הבדואי בנגב

עיתונות - טורים אישיים


מישהו סיפר לי בזעזוע על ההתפשטות הבדואים בבקעות באר שבע וערד. הציונים לא רואים איום בחוות הבודדים בנגב או ביישובים שמיועדים להרוס שמורת ומרחב פתוח בבטון ואספאלט, הם רואים איום באוהל ופחון שניתנים להסרה ב- 10 דקות.
ההצעה החדשה של המועצה לביטחון לאומי היא לרכז את הבדואים. מה שהבדואים רואים בתור טרנספר.
יש לדבר הזה תקדימים. שום מדינה לא אוהבת נוודים. אלא שהבדואים לא נוודים. הם תושבי קבע. אזרחי המדינה שהמדינה תמיד התעלמה מהם ומצרכיהם.
   
   
   
   
   

ההווה

עיתונות - טורים אישיים

ב-31 למאי 2010 התעוררתי בחמש וחצי בבוקר. לא יכולתי לישון יותר. וכשניכנסתי למחשב, סביב 6 בבוקר, כבר דיממו החדשות על המסך. אין לי מושג מה העיר אותי. אין לי מושג מה יעיר אותנו.
זה טור שנכתב באוקטובר 2000, בחודש הראשון של האינתיפדה המדממת ההיא.
שום ד בר לא השתנה. אותה אלימות. אותה איוולת. אפילו אותו שר ביטחון.
במה הסתבכנו עכשיו?
לא הסתבכנו. סיבכנו את עצמנו. מה שהיה הוא שיהיה. עד שניקח את גורלנו בידינו ונשלוט בו ולא נניח לטפשים מחוכמים לנהל אותנו.

   

העיר - ברית החלשים

עיתונות - טורים אישיים


דמוקרטיה היא הדרך בה בחרו להתאגד החלשים על מנת שהבריונים וחסרי המוסר לא יידרסו אותם. זו ברית החלשים. ולכן מחפשים תמיד החלשים לבחור שליט חזק, רודף חוק ובעל מוסר. וזו הסיבה שכל מי שהוא בעל זרוע ובעל כסף או שררה שונא את הדמוקרטיה ומשתדל לעקוף אותה ואת חוקיה ולתמוך באיש שלו כדי שזה ישרת אותו ולא את הברית.
   

עמוד 2 מתוך 2